Ödeme ve Teslimat

Sipariş ve Teslimat

Mağazalarımıza gelerek ya da  online web sitemiz üzerinden siparişlerinizi verebilirsiniz.
Siparişini vermiş olduğunuz ürünler stoklarımızda var ise ve teslimat İstanbul içine olacak ise ortalama 4 veya 7 iş gününde, teslimat İstanbul dışına olacaksa ortalama 14 ile 16 iş günü içinde teslim edilecektir.
Siparişini verdiğiniz ürünler stoklarımızda mevcut değil ise ve teslimat İstanbul içine olacaksa ortalama ürününe göre- 14 ile 21 iş gününde, teslimat İstanbul dışına olacaksa ortama -ürününe göre- 21 ile 30 iş gününde teslim edilecektir.
İstanbul dışı teslimatlarda Türkiye geneline dağıtım yapan kargo firmalarının (Yurtiçi, MNG, Aras Kargo gibi) fiziki şartları mobilya taşımaya uygun olmadığından ve ürün teslimatında doğacak (kırılma, hasar vb.) sorunlara karşı ürünleri sigortalama sorumluluğunu yerine getirmemesinden dolayı firmamız Türkiye geneline mobilya dağıtımı yapan, konusunda uzmanlaşmış nakliye firmalarını tercih etmektedir.

 

 


ALIŞ-VERİŞ SEPETİ
Her kullanıcıya mağazamıza girdiğinde bir alışveriş sepeti verilir. İki farklı sepet seçeneği vardır.
Seçenekleriniz:
* Misafir Sepeti
* Üye sepeti

Yukarıda belirtilen alışveriş sepetleri sayfanın sağ üst bölümünde yer alır.
Misafir Sepeti :
Her ziyaretçi Mağazamıza geldiğinde Misafir Sepeti açılır. Ziyaretçi dilediği ürünleri sepete ekleyebilir veya silebilir. Sepetteki ürünler ziyaretçi siteden çıkana kadar ya da üye girişi yapana kadar misafir sepetinde saklanır.Dilediğiniz zaman alışverişi tamamlayabilirsinizÜye Sepeti :
Mağaza üyelerimiz üye girişi yaptıktan sonra Üye Sepeti açılır. Üyelerimiz sepete dilediği ürünü ekleyebilir, silebilir ve satın alabilir. Üye sepetine aktarılan ürünler silinme veya satın alma işlemi gerçekleştirilmediği sürece üye sepetinde sistem tarafından tutulur.
Sepet Birleştirme :
Üye girişinizi yapmadan önce Misafir Sepetine ürün ekleyebilir ve bu ürünleri Üye sepetinize aktarabilirsiniz.ÜRÜN SEÇİMİ
Ürün seçmek mümkün olduğunca basit tutulmaya çalışılmıştır. Birçok farklı yöntem ile ürün seçimi yapabilirsiniz.

Arama Yaparak :
Ürünle ilgili her türlü kıstaslara göre arama yapabilirsiniz. Sayfanın sol üst köşesinde yer alan Arama Kutucuğundan ürün adı ile Gelişmiş Arama sayfamızdan, kategorisi, markası, ürün adı, açıklaması ve özellikleri gibi genel bilgilerine göre arama yapabilirsiniz.

SİPARİŞ VERME
Seçtiğiniz ürünlerin siparişini vermek kısa ve kolay bir işlemdir. 3 Adımda siparişinizi verebilirsiniz.

Sepet Kontrolü:
Sipariş verme işlemine geçmeden önce Alışveriş Sepetim linkini kullanarak Alışveriş Sepeti sayfasından ürün ve fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayfada ürün silebilir ya da adet değiştirebilirsiniz.

Fatura ve Teslimat Adresi Bilgileri:
Fatura adresiniz, üye bilgilerindeki adresinizdir. Arzu ederseniz fatura adresinizi ve teslimat adresinizi farklı girebilirsiniz.

Ödeme ve Kargo Bilgileri:
Ödeme işlemlerine geçtiğinizde ilk önce son ödeme bilgilerinizin özeti gelir. Burada hediye çekiniz varsa kullanabilirsiniz. Kargo için, üye bilgilerinizde ki teslimat adresi kullanılır. Değişiklik yapmak isterseniz Müşteri Bilgilerine (2. adım) geri dönerek farklı bir adres girebilir ya da adres defterinizdeki kayıtlı adreslerden seçim yapabilirsiniz.

 

Son Kontrol ve Ödeme Onayı:
Girdiğiniz tüm bilgilerin görüntülendiği sayfada son olarak bilgilerin doğruluğundan emin olup ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat:
Ödeme gerçekleştiğinde, bu bilgiyi içeren bir sayfa açılır. Bu sayfa açılmadan pencereyi lütfen kapatmayın. Birçok kullanıcı Gönder tuşuna basıp pencereyi kapatmaktadır. Alışverişin gerçekleşmesi için Onay Sayfasının görüntülenmiş olması gerekmektedir. Mağazamızdan ayrılırken sayfanın üst bölümünde yer alan Güvenli Çıkış butonuna tıklayın.

KREDİ KARTI GÜVENLİK KONTROLÜ
Sitemiz www.fmsmobilya.com, SSL (Secure Socket Layer) ve SET (Secure Electronic Transaction) teknolojinin en son sürümlerini kullanır. Tüm bilgi alışverişi SSL güvencesi altındadır ve tüm transfer işlemleri Garanti Bankası Vpos’ları üzerinden SET protokolü kullanılarak yapılmaktadır. Kart numaranız banka güvencesinde olup kimse bu bilgilere ulaşamaz.

Tarayıcınızın Güvenli Olması:
Tarayıcınız güvenli şekilde çalışıyorsa, durum çubuğunuzun sağında bir ‘kilit’ veya anahtar işareti bulunur. Bunun dışında tarayıcınızın görüntülemekte olduğu url adresinde http yerine https yer alır. ‘s’harfini ingilizcede güvenli anlamına gelen secure kelimesinden almıştır.

Kredi kartı Güvenlik Onayı :
Kredi Kartınızın güvenliğini sağlamak amacı ile kredi kartınızı kullanarak yaptığınız alışverişlerde banka onayı gerekmektedir. Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanmayabilir. Bu nedenler;
1.    Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması.
2.    Kart numaranızın hatalı girmeniz.
3.    Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması.
4.    Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları oluşması.
5.    Sanal Kart kullandığınızda kartınızın hesabındaki limitin yeterli olmaması.
Kredi kartı onay sorunlarınız da yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

NOT: Mağazamızdan ayrılırken mutlaka Üye Çıkışı yaptıktan sonra ayrılınız. Üye Çıkışı yapmadan aynı pencerede başka sayfa görüntülemeyiniz.